The Walking Dead: Episode 1 kritika

29.png

Ez a bejegyzés kisebb spoilereket tartalmaz a The Walking Dead játék első epizódjával kapcsolatban. A The Walking Dead képregény/sorozat megemlítésre kerül, de arról spoilert nem tartalmaz.

Aki nem akarja végigolvasni az egészet az a poszt végén talál egy összesítő táblázatot.

A Telltale Games egy remek akció-kaland játékot tudott készíteni a The Walking Deadből, ami teljesen átadja a képregény hangulatát.

Először is szeretném leszögezni, hogy nagy rajongója vagyok, mind a képregénynek, mind a sorozatnak. Aki ismeri a képregényt/sorozatot az tudhatja, hogy nem az esztelen zombi gyilkolásról szól, hanem az emberekről, hogy mihez kezd az ember olyankor, amikor a civilizáció az egyik napról a másikra eltűnik.

54.png

Ez egy akció-kaland játék. A játékban sokat fogunk beszélgetni és logikai feladatokat megoldani. A cell-shaded grafika első ránézésre rondának tűnhet, de hamar rájövünk, hogy nem és, hogy mennyire illik hozzá, mivel egy képregényes hangulatot ad a játéknak.

A játékot a Telltale Games készítette, epizódikus, összesen 6 részből fog állni, havonta adnak ki új részt. A játék elérhető PC-n, XBLA-n és PSN-en.

A játék célja nagyon egyszerű, a túlélés. A játéknak 4 fő mechanikája van.

  • Az első, amit már sok játékból ismerhetünk, a beszélgetés. Beszélgetés közben mindig van 3 válasz lehetőség, illetve még az, hogy nem mondunk semmit.
  • A második az ún. point & click. A tárgyakon, amikkel interakcióba léphetünk, van egy kör, amire rákattinthatunk és kiválaszthatjuk, hogy mihez kezdjünk vele.
  • A harmadik a járkálás, az adott területet fel tudunk fedezni, a logikai feladatoknál tudunk keresni dolgokat. Csak kis területeken kell mozognunk.
  • A negyedik meg a gyorsreakciós gombok. Bizonyos harcjelenetekben megjelenhet egy gomb amit vagy megnyomni, vagy gyorsan nyomkodni kell.

A játék párhuzamosan megy a képregénnyel. A főhősünk Lee Everett, a múltja elég zűrös, de mivel a világ amit ismert megszűnt létezni ezért tiszta lappal kezdhet... vagyis majdnem, mert azért a múltja még mindig kísérti őt. Hamarosan találkozunk egy kislánnyal, akinek a szülei elutaztak nyaralni és ő otthon maradt a bébiszitterrel, csakhogy ő már nincs ott, így a kislány egyedül maradt, ezért magunkhoz vesszük őt.

13.png 78.png

A játék során választási lehetőségekkel leszünk szembesítve. Már a játék elején választhatunk, hogy nappal vagy éjszaka akarunk elindulni segítséget keresni. Máskor meg az emberekkel való beszélgetés során jegyzi meg a játék a válaszunkat. Például ha valakinek segítettünk akkor hálásak lesznek, de ha valaki rajtakap egy hazugságon, akkor azt megjegyzi. Ezek a döntések komoly kihatással lesznek a mostaniban is, meg a későbbi epizódokban is.

A történet az, ahol a legjobban kiemelkedik a játék. Minden karakter ki van dolgozva és hamar tudunk érzelmileg kötődni hozzájuk. A konfliktusok és problémák valósnak tűnnek, egyedül az volt furcsa, hogy egy felnőtt nő, nem tud egy elemet berakni egy készülékbe. A logikai feladatok és megoldásai kreatívak, bár volt egy-két pont amikor néhány megoldás nem tűnt logikusnak.

A szinkronhangok elképesztően jók, látszik, hogy sok időt öltöttek bele és jobb, mint néhány nagy címnek a szinkronja. A többi hangra és zenére sincs kifogásom, teljesen jók, a hangulatnak megfelelőek. A karakter és arc animáció is kiválóak. Egy ilyen játéknál szinte kötelező, hogy ezek kiemelkedően jók legyenek, hiszen erre épít az egész játék.

Ugyan a játék nagy részében beszélgetni és különböző feladatokat fogunk megoldani, azért egy-egy akciójelenetnek is jut hely. Ezek nagyon jók és grafikailag is kielégítőek. Néha még keveri is a logikai játékkal az akciójeleneteket például, amikor egy adott területen egyenként kell megölni a zombikat, úgy, hogy a többi ne vegyen észre minket.

18.png

Technikai szempontból, azért vannak hibák a játékban. Néha-néha az FPS nagyon leesik, ezért inkább levettem a grafikai beállításokból. A járkálás elég nehézkesen lett megoldva, ennek az animációja is hagy némi kívánnivalót maga után. Néhol a feliratok nagyon lassan jelennek meg. 

Szóval, aki egy olyan zombis játékot várt, mint a Dead Island vagy a Left 4 Dead az nagyot fog csalódni. De ettől függetlenül nagyon is jó, hogy nem olyan lett belőle. Szükség van ilyesmi zombis játékra is, ahol a hangsúly nem az öldöklésen, hanem a túlélőkön van. Ez a játék inkább egy interaktív történet (képregény) és ezért sok ember az első pillanatól kezdve utálni fogja. Én egy remek másfél/két órát töltöttem el a játékkal és már alig várom a következő epizódot. Addig meg lejátszom újra és megnézem mi történik ha más döntéseket hozok.

PontozásMagyarázat
0-10  
9,5 Előadásmód
Remek pillanatok vannak a játékban, a szereplők is nagyon jók.
8,0 Grafika
Nem az élethűségre megy, hanem képregényes hangulat átadására, amit sikeresen hajt végre.
9,5 Hangok
Egyszerűen remek. Különösen a szinkronhangok.
7,0 Játékmenet
Könnyen hozzálehet szokni a különböző játékelemekhez, egyszerű, de azért vannak hibái.
8,0 Mindenkinek ajánlom, aki nem ijed meg egy olyan játéktól, aminek a fele beszélgetésből áll.
Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://jatekaddikt.blog.hu/api/trackback/id/tr654475531

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása